Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi’ni (Kocaeli Alikahya OSB) ziyaret ederek, OSB Yönetim Kurulu’ndan gerçekleştirilen çalışmalar ve yeni dönem hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgiler aldı. Vali Yavuz, Kocaeli Alikahya OSB’de incelemeler yaptı ve fabrikaları da ziyaret etti.

Ziyarette Vali Seddar Yavuz; Kocaeli Alikahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ercihan Zorlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Sultan Hamit Velioğlu, Kemal Arıcı ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Müdürü Nevzat Göçer tarafından karşılandı. Kocaeli Alikahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, Bölge Müdürü Nevzat Göçer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen ve bir süre sohbet eden Vali Yavuz’a, çalışmalar hakkında birifing verildi. Vali Yavuz’a, Kocaeli Alikahya OSB’nin gelişimindeki son aşamayla ilgili bilgiler sunan OSB Yönetim Kurulu, yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarını, üzerinde çalışılan yeni dönem projelerini anlattı ve OSB hakkında detaylı bilgiler veren dijital bir sunum gerçekleştirdi.

Ülkemizin kalkınma ve büyümesinin üretimle olacağını vurgulayan Vali Seddar Yavuz, Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB’ler) özellikle Kocaeli’deki OSB’lerin Türkiye’ye rol model nitelikte üretim üsleri olduğunu söyledi.

Vali Yavuz, sunumun ardından Kocaeli Alikahya OSB’nin sponsor olduğu ‘model uydu’ projesini yürüten Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan takımın liderleriyle biraraya gelerek projeleri hakkında bilgi aldı. Öğrenciler, model uydu projesiyle TEKNOFEST’e katılarak yarışacak.  

Sonrasında Vali Seddar Yavuz, Bölge’nin tamamını gezerek, yürütülen çalışmaları yerinde gözlemledi ve incelemelerde bulundu, ardından Kocaeli Alikahya OSB’de faaliyet gösteren Türeller Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Yıldız Demir Çelik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’yi ziyaret etti. Vali Seddar Yavuz, fabrikaların üretim ve ihracata yönelik çalışmalarını yerinde inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Türeller Makine fabrika ziyaretinde Vali Seddar Yavuz’u Türeller Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Türel, Genel Müdür Sinan Türel ve Ticaret Müdürü Mustafa Oral karşıladı ve tesis hakkında bilgi verdi.

Yıldızlar Demir Çelik fabrika ziyaretinde Vali Seddar Yavuz’u; Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Yıldız Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yıldız, Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, Yıldız Demir Çelik Fabrika Direktörü Kemal Kumru karşıladı ve tesis hakkında bilgi verdi.

Vali Yavuz, sanayicilere ve OSB Yönetimi’ne istihdama, üretime ve ihracata yönelik sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.